Aile Danışmanlığı

Aile danışmanı, evli çiftlerin veya aile bireylerinin, ev içinde ortaya çıkabilecek zihinsel veya duygusal sorunlarını nasıl aşabileceklerine yönelik çözümler üretir.

aile danışmanlığı 2

Aile danışmanının sorumlulukları nelerdir?

Aile danışmanının öncelikli görevi, aile hayatına müdahale eden konuları tartışmak ve incelemek için bütün bir aile ile bir araya gelmektir.

Aile danışmanlığı aile içi ilişkilerinize nasıl faydası olur?

Bir aile danışmanından destek almak; aile içinde veya çiftler arasında, karşınızdaki kişiyi saygı ile dinlemenize, onun bakış açısıyla görebilmenize, sorununuza yönelik olarak konuşabilmenize, duygu ve düşüncelerinizi daha açık bir dille ifade edebilmenize, incitici davranışlarda bulunmamanıza, karşınızdakini değiştirmek yerine olduğu gibi kabul edebilmenize, beklentilerinizi açıkça ifade edebilmenize sebep olur.

Aile danışmanından hangi alanlarda destek alabilirsiniz?

Eş seçimi, evlilikte iletişim sorunları, problemlerle baş etme yöntemleri, evlilikte sadakatsizlik, aile içi şiddet, ailede stres faktörleri ile baş etme yolları, eşlerde sorumluluk bilincini geliştirme, boşanma sürecinde devam eden ilişkiler için destek çalışmaları...

Cinsel yaşam (Cinsel isteksizlik, vajinismus, erken boşalma, cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel tatminsizlik), evlilikte kıskançlık, evlilik ilişkisinde sinir / öfke patlamaları, evliliği bitirme noktasına taşıyan; Küsme ve Aşağılama hastalığı ve eşler arası güvensizlik sorunu gibi konularda aile danışmanından destek alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı
aile-danismanligi-1

Aile danışmanının aile danışmanlığı sürecindeki rolü

Aile danışmanının rolü;

  • Ailenin yaşadığı problemlerin çözümüne, aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarına, kendi aralarında belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerine destek olmak,
  • Hedef aile iletişimini düzeltmek,
  • Aile içerisindeki çatışmayı azaltarak aileyi fonksiyonel hale getirmek,
  • Rahat ve güven verici bir ortam sağlamak,
  • Aile bireylerinin hem kendilerini hem de birbirlerini tanımalarına destek olmak ve
  • Bireylerin birbirleriyle açık, içten ve samimi bir iletişim kurarak sorunlarına çözüm bulmalarına yardımcı olmaya çalışmaktır.

Biz Sizi Arayalım

Bilgi almak istediğiniz konuyu belirtin, Aile Danışmanımız sizi en kısa sürede arayarak bilgilendirsin.

Güven Danışmanlık %100 Müşteri Gizliliğini garanti eder!

İletişime Geç
1
Bize Sorun
Her türlü sorularınız için bize yazabilirsiniz